Home
TCKRA
PDF Print E-mail

2014 Jr. Texas Water Safari Results

Place

Time

Name

Class Place

1st

2:08:19

C. Wyatt, J. Glock, F. Mynar, L. Mynar, J. Cochran, S. Prochaska

1st Unl

2nd

2:09:44

K. Mynar, T. Yonley

1st Tandem

3rd

2:12:53

I. Rolls, C. Issendorf

2nd Tandem

4th

2:17:59

J. DuPont, W. Wyatt, B. Smart, W. Binion, G. Jones, A. Condie

2nd Unl

5th

2:26:51

P. Bowden, H. Harrison

1st Mixed

6th

2:34:58

J. Zeek, J. Zeek

3rd Tndem

7th

2:40:11

C. Champion, J. Cade

4th Tandem

8th

2:43:05

J. Yonley

1st M Solo

9th

2:46:38

E. Whicker, J. Truitt

1st Alum

10th

2:49:21

C. Ackerman, M. Persyn

2nd Alum

11th

2:50:45

R. Tyrone, P. Rask

3rd Alum

12th

2:52:09

K. Jiral

1st W Solo

13th

2:55:27

E. Magee

1st ICF K1

14th

2:56:10

D. Zeek

2nd M solo

15th

2:56:20

J. VanZandt

3rd M Solo

16th

2:56:53

M. Hambly, M. Tecci

4th Alum

17th

2:59:24

C. Stevenson

1st Solo master

18th

3:01:09

J. Love

4th M Solo

19th

3:01:14

J. Graef, C. White

5th Alum

20th

3:04:00

M. Sandel, D. Hefner

6th Alum

21st

3:05:56

D. Lee

1st C1

22nd

3:09:15

A. Cayer

2nd Solo master

23rd

3:11:44

E. Jones

2nd C1

24th

3:15:01

J. Geisinger, M. Geisinger

1st C2

25th

3:17:40

T. Curry, Z. Peltier

1st Standard

26th

3:21:21

R. Linden

1st Sr. Solo

27th

3:21:52

L. Rivera

2nd W solo

28th

3:25:03

J. Newcomb, J. Jamieson

7th Alum

29th

3:26:21

M. Dey, J. Burris

2nd mixed

30th

3:32:29

H. Moss, M. Hellinger

8th Alum

31st

3:46:14

J. Jankawkas

5th M Solo

32nd

3:54:17

M. Smith

6th M Solo

33rd

3:55:20

A. Benafield

7th M Solo

34th

3:55:39

J. Sanderford, S. Sanderford

3rd Mixed

35th

3:55:49

S. Hullihan, R. Jones

4th Mixed

36th

3:56:59

T. Sackett, D. Sackett

1st Womens

37th

4:03:35

M. Melanson

8th M Solo

38th

4:11:36

S. Litchfield, A. Litchfield

5th Mixed

39th

4:16:52

M.A. Gamble

3rd W solo

40th

4:49:22

D. Stewart, R. Stewart

9th Alum

41st

5:08:32

T. Davis

2nd Sr. Solo

42nd

5:09:34

R. Woodlee, W. Woodlee

1st Novice

DNF

D. Kidd, D. Parsonss, S. Gartner

DNF

B. Jones

 
PDF Print E-mail

 

ICF Flatwater Results

Name

Lap 1

Lap 2

Lap 3

Lap 4

Lap 5

Lap 6

Place

Johan Dahl

15:40

31:22:00

47:50:00

1:04:00

1:19:41

1:34:52

1st Masters

Kyle Mynar

15:50

32:08:00

48:43:00

1:05:16

1:22:10

1:39:14

1st Mens

Tommy Yonley

15:40

31:22:00

49:26:00

1:04:38

1:22:10

1:39:35

2

Brad Pennington

15:50

31:58:00

48:13:00

1:05:00

1:22:10

1:40:20

3

Murry Hunkin

15:40

31:58:00

48:44:00

1:08:24

1:29:19

1:49:42

4

Morris Palliet

17:30

35:35:00

54:28:00

1:13:27

1:34:29

1:52:51

5

Robin Lashaway

19:30

39:02:00

58:58:00

1:19:20

1:39:35

1:59:51

6

John Baltzell

15:40

32:08:00

51:00:00

Scratch

Nancy Bowers

22:45

45:22:00

1:18:40

1:42:28

1st Womens

 

USCA State Race Results

Adult/Youth

Team

Time

Place

Brina Kent

6:42:23

1

Travis Kent

Mens C-2 2 Laps

Team

Time

Total Time

Place

Kyle Mynar

1:08:44

1

Logan Mynar

Ian Rolls

1:09:12

2

Clay Wyatt

Travis Kent

1:10:08

3

Eric Whicker

Gaston Jones

1:11:37

4

Andrew Condie

Jeff Glock

1:12:27

5

Wade Binion

Womens C-2 1 Lap

Team

Time

Place

Amy Boyd

39:13:00

1

Kaitlin Jiral

Teddy Grey

40:52:00

2

Libby Geisinger

Mens C-1 1 Lap

Team

Time

Place

Kyle Mynar

37:46:00

1

Jeff Glock

38:26:00

2

Nathan Tart

43:14:00

3

Grady Hicks

43:59:00

4

Womens C-1 1 Lap

Team

Time

Place

Libby Geisinger

55:02:00

1st Womens

Teddy Grey

43:03:00

1st Masters

Mixed C-2 1 Lap

Team

Time

Place

Amy Boyd

36:30:00

1

Eric Whicker

Teddy Grey

36:39:00

2

Travis Kent

Libby Geisinger

41:54:00

3

Joe Geisinger